Když jsme se s manželem rozhodovali, jaký dům postavit, přišel s návrhem na dřevostavbu. Já jsem
od počátku byla pro zděný dům a přiznám se, že dřevostavbě jsem moc nevěřila, ale po několika
doporučeních od známých a mé kamarádky, která má dům od firmy Stavex již více než dvacet let a
je velice spokojená, jsme kontaktovali p. ing.Marhana, který nám navrhl informativní schůzku a
vše nám od základů popsal, vysvětlil a trpělivě odpovídal na naše dotazy. Hned po této první
schůzce bylo rozhodnuto – jdeme do toho. Úprava terénu, základová deska i samotná stavba …..
vše šlo jak po drátkách. Pan ing.Marhan nás vždy informoval o dalších krocích a vše bylo tak, jak
slíbil. Dům nám předával ve stanoveném termínu a v perfektním stavu – všude čisto, uklizeno a v
celém domě umytá okna, což jsem vůbec nečekala!

Rádi bychom tímto poděkovali i všem zaměstnacům firmy Stavex za jejich pečlivě odvedenou práci
a p.Klečákovi, který byl vždy ochotný a nápomocen.

Firmu Stavex můžeme doporučit na 100%.

Fenykovi
Kutná Hora
21.1.2024

Rozhodli jsme s manželkou, že si pořídíme rodinný dům. Logicky jsme se poptávali a když jsme náš záměr nasměrovali do nízkoenergetického projektu, dostali jsme od majitele jedné stavební firmy jasnou informací, že pokud nízkoenergetický dům, tak v naší lokalitě je špička v oboru STAVEX …Ing. Petr Marhan. Po prvním kontaktu ve firmě, po seznámení s tím co vše stavbu provází, od projektu po skladbu stavebních prací až po dokončení jsme s manželkou nabyli dojmu, že naše rozhodnutí bylo správné. Ing. Marhan na nás kromě vysoké profesionality v oboru zapůsobil totiž lidský, příjemným a v dnešní době ojedinělým neziskuchtivým přístupem v tom smyslu, že kdykoli došlo na věci, kterým jsme logicky nemohli rozumět, nabídl nám cestu pro nás nejlepší a nechal nás, ať si danou problematiku můžeme rozmyslet, prokonzultovat atd.  Od techniků pana Klečáka a pana Kohoutka se nám dostávalo profesionálního, lidského přístupu a trpělivosti.

Počínaje projektem, průběhem výstavby a konče předáním domu jsme byli mimořádně spokojeni.

Můžeme konstatovat, že rozhodnout se svěřit finanční částku do provedení prací od této společnosti není pro zákazníka rizikem, ale jistotou a zárukou vyhotovení práce na vysoké profesionální úrovni.

Mimořádnou kvalitu provedení stavby nám po návštěvě potvrdili i známí, co se ve stavebnictví pohybují.

Martin a Lenka Kární
Štrampouch
9.10.2023

Už od začátku hledání vhodného dodavatele pro náš projekt jsme ze všech stran slyšeli ne příliš šťastné příběhy, a tak jsme se začali obávat, s kým se stkáme, a co nás běhen naší cesty potká. Nelze říci. že by nás firma Stavex příjemně překvapila pouze jednou.

Příjemné překvapení se stalo pocitem, který přetrvával od prvního setkání, až po společnou procházku hotovým domem. Pan Marhan a jeho tým se přizpůsobil všem naši požadavkům, a co slíbili, to také dodrželi. Nepříjemné překvapení nás tak při naší už společné cestě nepotkalo vůbec. Líbilo se nám, že pro pana Marhana a jeho tým jsme se stali občas trochu neznalými parťáky. Co jsme potřebovali, to nám vysvětlili, na každou věc znali řešení. Díky tomu se nám podařilo společně dotáhnout celý projekt do cíle přesně podle našich představ a jako bonus získat tým odborníků, na který se můžeme kdykoliv obrátit.

Spokojení klienti z Posázaví
24.9.2023

„Pro stavbu našeho vysněného dům jsem si vybrala jako generálního dodavatele společnost Stavex, se sídlem v Kutné Hoře. Zvažovala jsem mezi dřevostavbou a jinými materiály, nicméně po návštěvě vzorového domu Stavexu bylo rozhodnuto.

Důvodem výběru dodavatele byla samozřejmě akceptovatelná cenová nabídka, ale zejména jsem dala na reference, které hovořily o transparentnosti, spolehlivosti, dlouhodobé spolupráci s českými subdodavateli, absolutní profesionalitě a lidském přístupu. To vše se potvrdilo během provedení stavby, která – přes Covidové překážky – proběhla bez problémů a s naprostými dodržením všech termínů.

Stavbu jsme zahájili v dubnu 2020 a již 30. listopadu 2020 jsme si s dětmi přebírali klíčky od nového domu. V domě bydlíme 3 roky a za celou dobu jsme neřešili žádný problém.

Jsme velice spokojení.

Mgr. Jana Kafková
Červené Pečky
3.10.2023

Náš rodinný dům jsme začali řešit s jinou kolínskou firmou, kde bohužel jednání vázlo a tak jsme požádali pana Marhana o schůzku s tím, že bychom rádi pokračovali s jeho firmou Stavex. Od první chvíle náš stres opadl a jednání s panem Marhanem bylo přátelské, konstruktivní a ve všech bodech jednání vstřícné.

Navštívili jsme i rozestavěné domy, kde nám pan Marhan ukázal jejich práci, materiál se kterým pracují a různé možnosti řešení realizace stavby.

Jednoduše – cokoliv si přejete bude splněno.

Během stavby jsme byli v kontaktu s panem Klečákem a panem Kohoutkem. Rádi bychom vyzdvihli jejich profesionalitu a zkušenosti. Kdykoliv byli ochotni a připraveni nám poradit s řešením či volbou různých možnosti realizace.

Naše spokojenost je důvodem proč firmu Stavex 100% doporučujeme.

Němcovi
Býchory
27. 3. 2023

Firmu Stavex jsme si vybrali po důkladném zvážení. Měli jsme přímé reference z rodiny i blízkých známých a viděli jsme i několik staveb, které realizovali v nedávné době i v delším časovém horizontu. V neposlední řadě nás zaujala kvalita zpracování jejich vzorového domu ve srovnání s konkurencí.

Firma Stavex na našem domě provedla veškeré práce v požadované kvalitě a termínech, které jsme spolu sjednali.

Jednání s majitelem panem Marhanem bylo velmi příjemné. Veškeré dohody, které jsme uzavřeli, byť jen ústně, tak platily do posledního detailu. V dnešní době se takové jednání příliš nevidí.

Musíme také vyzdvihnout práci a jednání hlavních stavbyvedoucích firmy Stavex, se kterými jsme přímo spolupracovali. Požadavky na úpravy v průběhu stavby řešili velmi flexibilně. Jejich perfektní profesionální přístup s důrazem na kvalitu a detail provedení stavebních prací, někdy až pedantský, přispěl k úspěšnému zvládnutí celé stavby a naší spokojenosti.

Firmu Stavex bychom určitě doporučili každému, kdo zvažuje dřevostavbu. Jedná se o menší místní firmu, ale kvalitou a přístupem se řadí mezi špičku ve výstavbě dřevostaveb v ČR.

Bruknerovi
Kutná Hora
6. 3.  2023

Firmu STAVEX jsme si vybrali na základě vlastního uvážení při Dni otevřených dveří v Nových Dvorech.

Od samého začátku bylo jednání s majitelem společnosti panem Ing. Marhanem velmi korektní a přátelské. Na čem jsme se domluvili, to platilo.

Práce na stavbě probíhaly přesně podle plánu. Žádné odklady, přesuny termínů, vymlouvání – nic takového se nedělo.

Dům je postaven velmi kvalitně a podle našich představ. Bydlíme v něm přes rok a jsme velmi spokojeni. Vše funguje na 100 %, jak má.

„Poctivost, kvalita a férovost“ – tato slova by mohla být mottem pro tuto firmu.

Jsme rádi, že jsme na cestě za svým snem potkali právě takové lidi jako je pan Marhan, pan Klečák a pan Kohoutek.

Moc děkujeme

Krčmářovi z Malešova
26. 2. 2023

Když jsme se pustili do stavby domu se Stavexem, netušili jsme, čeho všeho budeme svědky. Jednatel firmy se angažuje v možném i nemožném, a pokud je v dosahu, nedá mu to, aby i on sám nepřiložil ruku k dílu. Technici běhají při testu vzduchotěsnosti po stavbě a dolepují, co se dá přesto, že už v té době jsou naměřeny hodnoty, za které by se nemusel stydět ani pasivní dům. Ale jim to nestačí, chtějí víc. Veškeré střídající se profese zastávají lidé žijící v okolí a o vedení firmy mluví s uznáním a respektem a přiznávají, že tady se musí makat, protože šéf je na kvalitu pes. Zkrátka, všem tam záleží na výsledku a bydlení pro druhé staví tak, jako kdyby to dělali sami pro sebe.

V téhle firmě se ještě pořád nosí ochota, férové jednání a lidských přístup. Nešetří se na materiálech, protože vědí, že se to ve finále nevyplatí. Používají ověřené postupy, protože mají ozkoušené, co funguje, a přitom se neustále vyvíjí a sledují trendy v oboru, protože vše jde stále kupředu a oni chtějí držet krok. Technici jsou trpěliví a nesedí ve svých kancelářích, ale pravidelně je potkáváte s ostatními řemeslníky na stavbě. Při své práci myslí, na všem se s nimi dá domluvit a dokáží poradit tak, aby řešení bylo jak funkční, tak vkusné a zároveň i finančně rozumné. Za jejich přístup bychom jim (pánům Klečákovi a Kohoutkovi) chtěli obzvlášť poděkovat, jsou to chlapi na svých místech.

Velký dík patří samozřejmě i samotnému Ing. Marhanovi, který je do své práce neuvěřitelně zapálený, má ve svém oboru široký rozhled a o dění na svých stavbách dokonalý přehled. Je potřeba také zmínit, jak férově jedná se svými zákazníky. Stavěli jsme v roce 2021, kdy došlo k citelnému navýšení cen stavebního materiálu. Do rozpočtu naší stavby se to ale nepromítlo, všechny ceny zůstaly zachovány dle smlouvy o dílo. Toto řešení není samozřejmostí, protože někteří naši přátelé a známí, kteří stavěli v tu samou dobu, ale s jinými firmami, tu samou zkušenost nemají.

Stavex bez výhrad doporučujeme a všem přejeme, aby měli při výběru stavební firmy tak šťastnou ruku jako my. Během realizace nenastal jediný okamžik, kdy bychom výběru litovali. Jakmile budeme realizovat okolo domu přilehlé stavby, plánujeme je oslovit znovu.

Zatřepálkovi z Rašovic
30. 5. 2022

Náš dům byl postaven na dálku, neboť jsme bydleli po dobu stavby v cizině. Viděli jsme stavbu v den, kdy se začaly zemní práce a potom již při předání domu. Mohu říci, že vše šlo velice klidně, informace, zařizování a fotografie z průběhu stavby byly více než dostačující.

Chceme poděkovat majiteli firmy ing. Marhanovi a technikovi p. Klečákovi za výbornou práci na domě a stejně tak za příjemnou zkušenost při jednání s nimi. Firmu Stavex Kutná Hora mohu každému, kdo uvažuje o novém domě vřele doporučit.

Manželé Deutsch
13. 7. 2020

Realizace: 2019.

V roce 2018 jsme se rozhodli, že si na naše „stará kolena“ pořídíme dlouhodobě vysněné bydlení. Měli jsme svůj vlastní pozemek a tak nebylo co řešit. Vlastně bylo. Sehnat peníze a sehnat firmu, která nám vyjde vstříc k našim požadavkům. Peníze nebyl tak velký problém jako sehnat firmu.

Vybrali jsme asi 10 stavebních firem a postupně po jejich prezentacích a hlavně osobních setkáních nám nejvíce zaujala firma STAVEX s.r.o. Kutná Hora.
Při jejich podzimní prezentaci předvádějícího domu v obci Nové Dvory bylo z naší strany rozhodnuto. Nyní vše bylo na firmě, zda nám akceptovat naše požadavky. Do konce roku jsme měli hotový projekt, v lednu jsme zažádali stavební úřad o stavební povolení, v březnu se začalo se základovou deskou a v květnu se začalo stavět dle našich představ díky vstřícnosti stavební firmy. Na pozemku se střídaly pracovní party dle pořeby a hlavně vše běželo bez žádného skluzu.
Dne 22. října 2019 jsme si břebrali hotovou stavbu a mohli se nastěhovat. S firmou Stavex, hlavně s majitelem firmy a jejich techniky panem Klečákem a panem Kohoutkem jsme byli 100% spokojeni.

Dům stojí a vše funguje tak jak má fungovat. Za nás můžeme firmu STAVEX doporučit, určitě nebudete litovat.

Manželé Jana a Jarda Janouškovi
Opočnice
22. 5. 2021

Realizace: 2020.

Měli jsme představu, co bychom v domě chtěli mít, ale přímo žádné typové řešení nevyhovovalo. Po rozhovoru s ing. Marhanem jsme dostali tři individuální návrhy, ze kterých jsme si ihned vybrali. Došlo potom jen na drobné úpravy.

Příbuzní měli s firmou Stavex dobré zkušenosti, proto jsme o realizaci s jinou firmou vůbec neuvažovali. Nějakou dobu jsme museli počkat, než na nás přišla řada. Potom již vše šlo dle dohodnutých termínů, bez zbytečných prostojů mezi jednotlivými profesemi, vše precizně provedené. Jsme rádi, že jsme vyčkali, s výsledkem jsme spokojeni.

Díky veškeré dokumentaci, kterou jsme měli od projektanta a od firmy, proběhlo stavební povolení i následná kolaudace bez problémů.

Manželé Podolákovi
RD Libice nad Cidlinou
28. 2. 2021

Realizace: 2016.

Dům jsme si nechali postavit v roce 2016. Původní projekt jsme společně upravovali, aby jsme se vešli do rozpočtu. Vedení firmy i projektant nám vyšel ve všem vstříc. Stavba byla dokončena za 5 měsíců, během zimy. Jsme velice spokojeni s vybavením domu, nikde jsme nenarazili na nějaký skrytý problém, vše funguje, jak má. Elektrické podlahové topení je vynikající. Dům je tak dobře tepelně odolný, že většinou stačí topit v krbových kamnech. Řemeslníci, kteří dům stavěli jsou profíci ve svém oboru.

Nelitujeme, že jsme si vybrali firmu STAVEX. Můžeme ji všem doporučit.

Manželé Vilišovi
Čáslav
1. 11. 2020

Firmu Stavex Kutná Hora jsme si pro výstavbu našeho domu zvolili bez delšího přemýšlení a udělali jsme dobře. Jedná se o rodinnou firmu ze sousedního města, na kterou jsme dostali jen pozitivní reference, a po prohlídce jejich vzorového domu, kde nám bylo vše ukázáno a vysvětleno, bylo rozhodnuto.

Celá výstavba proběhla bez komplikací a vše běželo dle předem domluveného časového harmonogramu. Pan Marhan a jeho kolegové nám se vším po celou dobu vždy ochotně poradili a snažili se vyhovět našim požadavkům a přáním. V domě bydlíme už půl roku a jsme maximálně spokojeni. Firmu Stavex Kutná Hora bychom určitě doporučili. Oceňuji hlavně jejich spolehlivost, profesionální přístup a bezproblémovou komunikaci s nimi.

Dana Kafková
28. 10. 2020

Celý proces stavby včetně příprav, papírování, pomoci s hypotékou proběhl kvalitně, rychle a spolehlivě. Pan Marhan nám byl vždy k dispozici když jsme potřebovali a vždy dobře poradil a pomohl. S domem a doplňkovou výrobou (oplocení, garážové stání, pergola, zahradní domek) jsme maximálně spokojeni, vše funguje jak má. Za dobrou cenu máme krásné nové bydlení.

Firmu Stavex můžeme jen doporučit, co slíbí to splní.

Červinkovi
18. 11. 2018